NORRKÖPING

Besöksadress
Maskingatan 5
602 23 Norrköping

Postadress
Box 407
60105 Norrköping

Reservdelar: 011-21 92 81
Verkstad: 011-21 92 94

Verkstad
Måndag-torsdag 07:00-22:30
Fredag 07:00-16.30

Reservdelar
Måndag-torsdag 07:00-22:00
Fredag 07:00-16.30

Försäljningen
Måndag-fredag 08:00-17:00

Avvikande öppettider verkstad & reservdelar 2021 & 2022

6/6 Stängt

V.26-33 7-16:30

Volvo Action Service
020 - 79 58 27

Automattvätt - Öppet dygnet runt
25% rabatt alla dagar 22:00-06:00

Drivmedel (ST1) - Öppen dygnet runt
Du vet väl om att Du genom att tanka diesel med RME och HVO inblandning på en Shell Truckdieselstation kan göra en betydande CO2 reducering.
Kontakta Shell för mera information.
HVO 100 kan du tanka på dessa stationer

 

 

 

 

SERVICEMARKNAD

Stefan Sandberg

VD

Phone: 011-21 92 65
Mobile: 0703-28 95 97

stefan.sandberg@rejmes.se

Magnus Andersson

Platschef

Phone: 011-21 92 90

magnus.andersson@rejmes.se

Titti Classén

Kundmottagare

Phone: 011-21 92 94

titti.classen@rejmes.se

Joakim Jonasson

Arbetsledare

Phone: 011-21 90 44

joakim.jonasson@rejmes.se

Jonny Sjösten

Arbetsledare

Phone: 011-21 92 95

jonny.sjosten@rejmes.se

Stefan Alenius

Arbetsledare

Phone: 011-21 92 88

stefan.alenius@rejmes.se

Oscar Pantzar

Arbetsledare

Phone: 011-21 92 39

oscar.pantzar@rejmes.se

Ida Östmark

Chef Servicecenter

Phone: 011-21 92 70
Mobile: 0708-95 54 49

ida.ostmark@rejmes.se

Ralph Hofström

Utbildningsansvarig

Phone: 011-21 92 76

ralph.hofstrom@rejmes.se

Håkan Alvarsson

Tjänstesäljare

Phone: 011-21 92 42

hakan.alvarsson@rejmes.se

Kenneth Månsson

Kund- och marknadskoordinator

Phone: 011-21 92 92
Mobile: 0708-95 53 30

kenneth.mansson@rejmes.se

RESERVDELAR

Patrik Carlsson

Lagerchef

Phone: 011-21 92 80

patrik.carlsson@rejmes.se

Daniel Hillbom

Reservdelstekniker

Phone: 011-21 92 85

daniel.hillbom@rejmes.se

Jouni Orava

Reservdelstekniker

Phone: 011-21 92 84

jouni.orava@rejmes.se

Eva-Karin Tjäder

Reservdelstekniker

Phone: 011-21 92 86

eva-karin.tjader@rejmes.se

Ulf Andersson

Reservdelstekniker

Phone: 011-21 92 87

ulf.andersson@rejmes.se

FÖRSÄLJNING

Stefan Sandberg

Försäljningschef

Phone: 011-21 92 65
Mobile: 0708-28 95 97

stefan.sandberg@rejmes.se

David Moberg

Lastbilssäljare

Phone: 011-21 92 71
Mobile: 0733-90 13 40

david.moberg@rejmes.se

Tilde Karlsson

Lastbilssäljare

Phone: 011-21 92 73
Mobile: 070-895 54 23

tilde.karlsson@rejmes.se

Carola Nyström

Säljadministratör

Phone: 011-21 92 78

carola.nystrom@rejmes.se

Björn Vintfjärd

Försäljning Volvo Bussar Sverige

Phone: +46 31 323 48 82
Mobile: +46 765 53 48 82
bjorn.vintfjard@volvo.com

MEKANIKER

Christer Lindvall

Mekaniker

Phone: 011- 21 90 43

christer.lindvall@rejmes.se

Mazen Mohammed

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 11

mazen.mohammed@rejmes.se

Daniel Borén

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 20  

daniel.boren@rejmes.se

Jonas Svenson

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 06

jonas.svensson@rejmes.se

Anders Nilsson

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 13

anders.nilsson48@rejmes.se

Mikael Abdulahad

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 02

mikael.abdulahad@rejmes.se

Jörgen Lindgren

Mekaniker

Phone: 011-415 93 08

jorgen.lindgren@rejmes.se

Toni Josefsson

Mekaniker

Phone: 011-415 93 24

toni.josefsson@rejmes.se

Hasse Persson

Mekaniker

Phone: 011- 21 90 42

hans.persson@rejmes.se

Björn Näppi

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 07

bjorn.nappi@rejmes.se

Tony Forsman

Mekaniker

Phone: 011-21 92 46

tony.forsman@rejmes.se

 

Roger Karlsson

Fastighet

Phone: 011-415 93 17

roger.karlsson@rejmes.se

 

Rasmus Pilheden

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 15

rasmus.pilheden@rejmes.se

Christian Karlsson

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 09

christian.karlsson@rejmes.se

Nils-Olof Robbert

Fastighet

Phone: 011-21 92 41

Nils-Olof.Robbert@rejmes.se

Marcus Johnson

Mekaniker

Phone: 011-415 93 26

marcus.johnson@rejmes.se

Wesam Barzawi 

Mekaniker

wesam.barzawi@rejmes.se

 

Kjell Nehlin

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 03

kjell.nehlin@rejmes.se

Andreas Schörling

Mekaniker

Phone: 011- 415 93 05

andreas.karlsson@rejmes.se

Jonathan Westerberg

Mekaniker

Phone: 011-21 92 52

jonathan.westerberg@rejmes.se

Daniel Wahlin

Mekaniker

Phone: 011-21 92 23

daniel.wahlin@rejmes.se

Ronny Davidsson

Däckmekaniker

Phone: 011-21 92 33

ronny.davidsson@rejmes.se