ÖREBRO

Tage Rejmes i Örebro Lastvagnar AB
Berglundavägen 9
702 36 Örebro

Verkstad: 019-30 17 66
Reservdelar: 019-30 17 72

Lastvagnsförsäljning
Måndag-fredag 08.00-17.00

 

Lastvagnsverkstad 
Måndag-torsdag 07.00-00.30
Fredag 07.00-16.00

 

Reservdelar och butik
Måndag-fredag 07.00-16.00

Reparationsjour
Volvo Action Service
Öppet dygnet runt, Tel. 020-79 58 27

 

Drivmedel (Shell ST1) HVO Bettorpsgatan 6, Örebro
öppet dygnet runt

 

Drivmedel (Shell ST1) Diesel/HVO Berglundavägen 5, Örebro
öppet dygnet runt

Administration

Joakim Lindqvist
VD
Phone: 0155-20 95 58
Mobile: 070-835 61 51
joakim.lindqvist@rejmes.se

Kent Lusth
Controller
Phone: 019-30 17 03
Mobile: 070-516 5 538
kent.lusth@rejmes.se

Servicemarknad

Sebastian Tallberg
Servicemarknadschef
Phone: 0155-20 95 59
sebastian.tallberg@rejmes.se

Jasmine Eriksson
Servicekoordinator
Phone: 019-301799
jasmine.eriksson@rejmes.se

Patrik Bruhn
Arbetsledare kvällstid
Phone: 019-30 17 66
patrik.bruhn@rejmes.se

Sven Aun
Verkmästare
Phone: 019-30 17 69
sven.aun@rejmes.se

Ants Aun
Garantihandläggare och reklamationsansvarig
Phone: 019-30 17 64
ants.aun@rejmes.se 

Jan Ekmark
Skadeverkmästare
Phone: 019-30 17 90
jan.ekmark@rejmes.se 

Reservdelar

Bengt-Olof Berglund
Reservdelschef
Phone: 019-30 17 74
bengt-olof.berglund@rejmes.se

Tomas Andersson
Reservdelstekniker
Phone: 019-30 18 69
tomas.andersson@rejmes.se

Andreas Hammarbäck
Godsmottagning / Godsmottagare
Phone: 019-30 17 77
andreas.hammarback@rejmes.se 

Jolinn Sköld
Reservdelstekniker
Phone: 019-30 17 87
jolinn.skold@rejmes.se 

Thomas Axelsson
Reservdelstekniker
Phone: 019-30 18 05
thomas.axelsson@rejmes.se 

Sofia Alfredsson
Reservdelstekniker
Phone: 019-30 17 87
sofia.alfredsson@rejmes.se

Försäljning

Fredric Lund
Försäljningschef
Phone: 019-30 17 28
Mobile: 070-212 17 28
fredric.lund@rejmes.se

Jimmy Karlsson
Säljare
Phone: 019-30 17 26
Mobile: 073-4221735
jimmy.karlsson@rejmes.se 

Peter Nylund
Tjänsterådgivare
Phone: 019-30 17 73
peter.nylund@rejmes.se

Patrik Ennefors
Hyrlast
Phone: 019-30 18 88 
Patrik.ennefors@rejmes.se 

Anna Danielsson
Leveransadministratör
Phone: 019-30 17 10
anna.danielsson@rejmes.se 

Mekaniker

Rikard, mekaniker

Hassan, mekaniker

Anders, mekaniker

Johan, mekaniker

Per-Erik, mekaniker

Prathuan, mekaniker

Rida, mekaniker

Mustapha, mekaniker

Adam, mekaniker

Oskar, mekaniker

Mikael, mekaniker

Linus, mekaniker

Emma, mekaniker

Pontus, mekaniker

Emil, mekaniker

Ilija, mekaniker

Peter, mekaniker

Pierre, mekaniker

Agne, mekaniker

Ali, mekaniker