TRANÅS

Tage Rejmes Lastvagnar AB
Höganloft industriområde
Bredkärrsgatan 1
573 92 Tranås

Verkstad: 0140-38 47 83
Reservdelar: 0140-38 47 82

Lastvagnsförsäljning
Måndag-fredag 08.00-17.00                                          
                                                                                                           
Lastvagnsverkstad och reservdelar                                   
Måndag-Fredag 07.00-16.00

Avvikande öppettider verkstad & reservdelar 

6/6 Stängt

V.26-33 7-16:00

Volvo Action Service
Öppet dygnet runt. tel. 020-79 58 27

Automattvätt - Öppet dygnet runt
25% rabatt följande tider
Mån-sön 22:00-06:00

Drivmedel (ST1)
Öppen dygnet runt 

Du vet väl om att Du genom att tanka diesel med RME och HVO inblandning på en Shell Truckdieselstation kan göra en betydande CO2 reducering.
Kontakta shell för mera information.
HVO 100 kan du tanka på dessa stationer

SERVICEMARKNAD

Roger Friberg

Platschef

Phone: 0140-384787

roger.friberg@rejmes.se

Thomas Widlert

Kundmottagare

Phone: 0140-38 47 83

thomas.widlert@rejmes.se 

RESERVDELAR

Johnny Friberg

Reservdelstekniker

Phone: 0140-38 47 82

johnny.friberg@rejmes.se 

FÖRSÄLJNING

Johan Ejdehage

Säljare

Phone: 0140-38 47 81

johan.ejdehage@rejmes.se 

MEKANIKER

Owe Fritz

Mekaniker

Phone: 0140-38 47 84

owe.fritz@rejmes.se

Andreas Thörn

Mekaniker

Phone: 0140-38 47 84 

andreas.thorn@rejmes.se

Jonathan Kempe Gyllensten

Mekaniker

Phone: 0140-38 47 84 

jonathan.kempegyllensten@rejmes.se

Erkki Jokinen

Mekaniker

Jourservice Hydraulik

Phone: 073-048 64 18

erkki.jokinen@rejmes.se

Dino Sunemalm

Mekaniker

Phone: 0140-38 47 84

dino.sunemalm@rejmes.se